כרמים | המדריך למנהיגות אותנטית

המדריך למנהיגות אותנטית

המדריך למנהיגות אותנטית

"חייבים להעיז להיות עצמנו, למרות המוזרות והמפחידות שהעצמיות הזו עלולה להיות" - מאי סרתון

מבט אישי:

במהלך שירות ארוך שנים במשטרת ישראל ושירות בתי הסוהר נדרשתי להנהיג ולנהל אלפי אנשים בסיטואציות של שגרה וחירום.

במהלך השירות נחשפתי לסגנונות מנהיגות וניהול רבים,חלקם אהבתי ומחלקם סלדתי.מייד בתחילת דרכי אימצתי סגנון מנהיגות שונה ומיוחד שבדיעבד הסב לי סיפוק רב,אז לא ידעתי שאני מנהיג ומנהל אותנטי, שמחתי להבין שאני כזה רק כשביצעתי חקר מעמיק של תחומי המנהיגות והניהול, והבנתי שהסגנון שאימצתי נחשב בשנים האחרונות כסגנון המתקדם ביותר בתחומי הניהול והמנהיגות. השמחה באה מתוך כך שבכל יחידותיי זכיתי בזכות סגנון הניהול הזה להערכות חיוביות על תפקוד גבוה שלי ושל אנשיי.אבל מבחינתי לא פחות חשוב מכך שזכיתי להערכה גבוהה ושיתוף פעולה מאנשיי שהלכו אחריי בעיניים עצומות, בסקרים ארגוניים מקצועיים שבוצעו ביחידותיי פרמטרים כגון תחושת הזדהות, מוטיבציה,גיבוש ולכידות,החזון והערכים זכו לציונים הגבוהים ביותר,התברר כי הצלחתי לייצר עבור אנשיי ערך ומשמעות לעבודתם והם העריכו מאד את המנהיגות האותנטית מה שהגביר את המוטיבציה והמחויבות שלהם לעמידה ובמשימות שהוצבו בפניהם. מרגע שאנשיי הבינו כי רווחתם ואושרם חשוב לי באמת והתקשורת איתם בגובה העיניים ,כך בהתאמה היו נכונים לעבוד קשה על מנת להצליח ולעמוד במשימות הקשות והמורכבות.

השילוב בין עמידה במשימות וביעדים, לבין שביעות הרצון של פקודיי מבחינתי היו פסגת ההישגים. הוא גם היה השילוב האולטימטיבי. במהלך השנים הבנתי כי מנהיגות אותנטית היא קשה לעיתים ליישום אך היא המתגמלת ביותר.

לאור זאת העמקתי וחקרתי את נושא המנהיגות ואימצתי את הגישה שרבים ממומחי חקר המנהיגות, ומנכ"לים של חברות מובילות בעולם ממליצים עליה וקבעו כי זו הגישה המנהיגותית הרווחת והרצויה כיום. לאור האמור לעייל, גיבשתי מדריך למנהיג האותנטי, בתקווה שסגנון זה יאומץ על ידי מנהלים ומנהיגים רבים.

רקע:

אותנטיות מוכרת כיום ככלי אפקטיבי במיוחד במנהיגות, ניהול, שיווק, מכירות וכל פעולה שכוללת השפעה על אנשים אחרים. אנשים נרתעים מאוד כשמזהים שאדם מסתתר מאחורי מסכה, מעמיד פנים שהוא אחר או משחק תפקיד. כשזה קורה, אנשים מתרחקים, מאבדים אמון, סולדים ונשארים, רק אם הם חרדים או חשים שאין להם ברירה. לכן, הבחירה באותנטיות היא הנכונה, אך היא דורשת מהמנהל להתנהל בכנות, יושרה וערכים.

התנהלות כזו מעמידה את החוסן והביטחון העצמי של כל אחד במבחן משמעותי. לא קל להפוך למנהיג,ועוד יותר קשה להיות מנהיג אותנטי,אבל הגמול ממנהיגות כזו רב ערך.

מנהיגות ערכית אותנטית היא מנהיגות אשר נובעת מהערכים הפנימיים של האדם. כאשר מנהל מביא לביטוי את חוט השדרה שלו, את האיכויות הייחודיות לו, את ניסיון החיים שלו, כאשר הוא נאמן לערכים שלו גם בתוך סביבות סוערות, אנשים רוצים ללכת אחריו. אנשים מחפשים היום, יותר מתמיד, את אותם מנהיגים אותנטיים אשר אפשר לסמוך על מילה שלהם, אפשר לדעת שהם דוברים את האמת שלהם, עומדים על הערכים שלהם גם בתנאים לא פשוטים וכך מעצימים את האחרים. בדור ה-Y ובעידן של   המחאה החברתית, עובדים ולקוחות נעשים ערים מחדש לערכים ומחפשים מנהיגות אשר תהיה נאמנה לערכים ותביא אותם לביטוי מעשי.

חמשת היסודות למנהיגות אותנטית:

עיקרון זה מתבסס על מושג ה-  Self-Mastery, ויוצא מנקודת הנחה שככל שהאדם יהיה מסוגל להנהיג את חייו, כך באופן טבעי המנהיגות שלו תהיה יותר שלמה, קוהרנטית ואותנטית, והוא יקרין הילה של מנהיגות, שתגרום לאנשים סביבו לרצות ללכת אחריו. לצורך דוגמא, כאשר המנהיג נקלע לסיטואציה כלשהי, עליו לקחת אחריות על המצב ולבחון כיצד מעשיו תרמו להיווצרות הסיטואציה (“מיקוד שליטה פנימי”), ולא לתלות את כל הסיבות להיווצרותה של הסיטואציה בגורמים חיצוניים, כגון: העובדים, התנאים הסביבתיים, או הגורל ("מיקוד שליטה חיצוני”).

עיקרון זה מתבסס על ההנחה שישנו קו שמחבר בין כל מה שקרה לנו עד היום, הרגע הזה והחזון שלנו. כפי שראינו, המודעות העצמית היא אחד המפתחות המרכזיים למנהיגות אותנטית. ניתן לחלק אותה לשלוש רמות התייחסות: עבר (מאין באת)- המודעות למקורות והשורשים שעיצבו אותנו, הווה (אתה הולך)- מודעות למניעים, לצרכים, לערכים ולאמונות שמתוכם אנו פועלים, עתיד (לאן) - מודעות לחזון, למטרות וליעדים שלנו.

על המנהיג למצוא את האיזון בין הממדים השונים של מנהיגות (משימתיות/ חברתיות, ריכוז סמכויות/האצלת סמכויות, יוזמה/הקשבה, אוטונומיה/תלות, חזון/פרקטיות, וכיו"ב). כל מנהל נוטה באופן טבעי לכיוון אחד יותר מהשני, וזה אחד הדברים שעושה אותו למה שהוא. יחד עם זאת על המנהל לשאוף לאזן את עצמו כשהוא נוטה לרמות קיצוניות על גבי אחד מהממדים האלו, ולדעת לסגל את עצמו לדרישות המצב. המנהיג, כאמור, אינו פועל בוואקום, עליו לבחון בכל רגע נתון את ההשפעות החיצוניות ולהתאים את עצמו בצורה המיטבית לסיטואציה, מבלי לאבד את "חוט השדרה" שלו.

 

אינטגרציה פנימית:

 עיקרון זה מתבסס על ההנחה שככל שהאדם יותר מגובש עם עצמו מבחינת הזהות, התפיסה העצמית, האמונות, הערכים והחזון, כך הוא משדר יותר עקביות ואותנטיות. אדם כזה נתון לפחות קונפליקטים פנימיים, סערות וטלטלות, הוא חי בשלום עם עצמו, ומקרין זאת על סביבתו. חשוב לציין ששלמות איננה מושלמות. שלמות היא דבר דינמי שמתגבש ומתרחב באמצעות ההתנסויות שהאדם חווה במשך השנים. מהטמה גנדי הוא דוגמא למנהיג אותנטי שחי בשלמות פנימית ברמה מאוד גבוהה. לולא השלמות הפנימית הזו, היה לו קשה מאוד לדבוק בעקרונותיו ובערכיו בצורה כה נחושה, ולפעול על פי אמונתו, גם כשהיא הועמדה במבחנים מאוד קשים וכואבים.

מנהיג אותנטי נדרש להוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי. לפני הכל עליו לשאוף לכך שלא ימצא כל פער בין עמדותיו, אמונותיו, ערכיו והצהרותיו לבין מעשיו. לצורך דוגמא, מנהיג אותנטי שדורש מעובדיו להגיע בזמן לעבודה, חייב להקפיד לא לאחר לעבודה בעצמו.

תשעת הצעדים הנדרשים להיות מנהיג האותנטי

ערכים הם כמו מצפן. כאשר אתה תקוע, על צומת החלטה, קצת מבולבל או חסר ביטחון, פעולה על פי הערכים שלך תוביל אותך למקום שיהיה עבורך טוב יותר. ערכים הם דבר שאנו לוקחים איתנו לשנים ארוכות, שנבנו על סמך החינוך שקיבלנו, האמונות שלנו והאישיות שלנו. אנשים מעטים מידי עוצרים ומתעמקים, בכדי להגדיר עבור עצמם את הערכים שלהם, ולכן רבים האנשים הפועלים ללא ערכים, ונראים חלולים, לא טובים או חלשים. מה הערכים שלך? מהם העקרונות שעל פיהם תנהיג ותנהל, ותוכל להיות מחוייב אליהם בלב שלם, וללא סטייה ימינה ושמאלה? לדוגמא (ואסור להעתיק) ערכים שלי כוללים: לעשות טוב לכלל, אמינות, יושרה, לשאוף להישגים, חוסן, תכנון, לשמש דוגמא, ועוד.

להיות בעל תשוקה לעיסוק שלך ולמשימות שלך, ולפעול מהלב. זה מושך אנשים להתחבר אליך ולהצטרף למאמצים שלך, ולעזור לך להגשים דברים. אם תרצה שאנשים ילכו אתך בהתלהבות וייקחו על עצמם אחריות גדולה עם שיתוף פעולה אפקטיבי, הם צריכים להיות משוכנעים שאתה כ הודה שאינך מושלם.ככל שיש לך חוזקות יוצאות דופן, כך גם יש לך חולשות, בצד הנגדי של אותם תכונות. כולנו גם טועים כל הזמן. המציאות היא פשוט כזו. אפילו דברים מדהימים וגאוניים שעשית בעבר, יתכן ובמועד ההחלטה היו טעות, אך השתלשלות האירועים, דווקא יצאה לטוב. אם תרצה שהאנשים שעובדים איתך יהיו כנים אתך, ועם חבריהם, הדוגמא לכך, צריכה להגיע ממך. 

 

אם תחשוב הרבה על מניפולציות או על תיאור מתוסרט ולא אמיתי של המציאות, העבר או העתיד, זה ישתקף באופן בו אתה מתקשר עם אחרים ובמעשים שלך. אין מזה מנוס. זה בסדר לחשוב על אסטרטגיה וטקטיקה, כדי לפעול נכון מול מתחרים, אבל לא תוכל לעשות זאת מול אלו שאתך. העובדים, השותפים, הלקוחות והספקים צריכים לחוש את הכנות שלך בדברים, בכתובים, במעשים ובשפת הגוף, וכל אלה משקפים את מה שקורה בתוכך.

 

ככל שיש לך חוזקות יוצאות דופן, כך גם יש לך חולשות, בצד הנגדי של אותם תכונות. כולנו גם טועים כל הזמן. המציאות היא פשוט כזו. אפילו דברים מדהימים וגאוניים שעשית בעבר, יתכן ובמועד ההחלטה היו טעות, אך השתלשלות האירועים, דווקא יצאה לטוב. אם תרצה שהאנשים שעובדים איתך יהיו כנים אתך, ועם חבריהם, הדוגמא לכך, צריכה להגיע ממך. 

על תהיה רובוט. אנשים נמשכים יותר, מעריכים יותר ומקשיבים יותר לאנשים שהם שלמים. לכן דאג לבריאות הגוף שלך, ללמידה, לנפש, למשפחה, לפעילות גופנית ולתזונה ולפעילות קהילתית משמעותית, כדי שהאנשים יתחברו אליך יותר, ככל שהם יכירו אותך יותר. 

אינך יודע את התשובה הנכונה לכל דבר, ואינך יודע את ההחלטה הנכונה בכל מצב. וכל מי שנמצא בסביבתך יודע זאת. לכן, עליך להיות אמין בכל מצב ולהיות גלוי בכך שאינך יודע. אנשים יעריכו אותך על כך, אבל גם יצפו לראות אותך פועל כדי לקבל מהם או מאחרים את הידע החסר, ולהתייעץ באנשים הנכונים בקבלת החלטות מורכבות. 

 

 

יעדים מאתגרים ושאיפה להישגים ולהצלחה מאוד חשובים, וחשוב להראות את האופטימיות וההתלהבות הנדרשת כדי להשיג אותם. אך היזהר לא להיות מנותק מהמציאות. היה מחובר לדברים ולאנשים ולהתמודדויות עם כל הקשיים והאתגרים שבדרך, ובאופן התכליתי ביותר, כדי שכולם יישארו רתומים אליך ולדרך.

אתיקה ויושרה משדרים ערכים ועוצמה. לעשות את הדבר הנכון ולא את הדבר הקל, מעורר הערכה. להיות פתוח ולהתחשב בצרכים של אחר, דווקא בזמן שקשה לך, משדר חוסן. לומר אמת ולפעול על פי הכללים בזמן שחריגה יכולה לשפר את מצבך בטווח הקצר, מעוררת אמון רב.

להגיע להישגים היום זה חשוב, אך פעולה באופן שיהיה טוב גם לבאים אחריך בתפקיד, לטווח הארוך של האנשים ואפילו לדורות הבאים, הם סממנים אמיתיים של מנהיג עם חזון ודאגה לכלל. דאגה לעתיד של אלו שמושפעים ממך, היא אבן יסוד במנהיגות, וכשרואים ומרגישים שאתה פועל כך, נותנים בך אמון רב והולכים אחריך ללא היסוס.

נערך ע"ב מאמרים רוית אורן ודב סיידמן

בן שמואל עפר

יועץ ארגוני אסטרטגי.